کانال تلگرام شرکت آوان مشرق زمین Telegram.me/avanmz        

 
 
The simple style of the replica rolex watch is often not as complex mechanical breitling replica watches pleasing charm, but simply that its style is equally intriguing. Simple style swiss replica watches like the spring rain, and silent, can cause the infinite daydream and fun people. Today we recommend three men's watch,and everyone together to taste the charm of replica watches uk simplicity.
اعضا
E-mail
کلمه رمز
» كلمه رمز خود را فراموش كرده ايد؟
» عضويت کاربران جديد

محصولات

دسترسی سریع

با ما تماس بگيريد


05132212030
05132216338


مشهد .امام خمینی 5 پلاک 10/5

avanmz@

avanmz@yahoo.com

05132231320کاشت داشت برداشت هندوانه

هندوانه با نام علمی citrulus lanatus یا citrulus vulgaris گیاهی از خانواده کدوئیان ، یکساله ، بومی افریقا ، منوشس و گاهی اندرومنوشس است (3). طول شاخه های آن به 5-4 متر هم می رسد. یک پایه است اما گل های نر و ماده آن از همدیگر جداست (1).

واریته ها

واریته ها در هندوانه متعدد است . برای انتخاب واریته باید شرایط منطقه ، طول دوره رشد ، محل فروش ، بیماری ها و ویژگی های نگهداری آنها را مدنظر داشت. از واریته های معروف هندوانه می توان به واریته چارلستون گری (Charleston gray) اشاره نمود که به رنگ سبز روشن و کشیده است. واریته معروف دیگر واریته کریمسون می باشد که دارای پوستی خط دار است. انواع دیگری هستند که رنگ پوست و گوشت آنها متفاوت با هندوانه های موجود است . رنگ پوست از سبز کمرنگ تا سبز مایل به سیاه به طور یک دست یا خط دار دیده می شود . رنگ گوشت عمدتاً به رنگ قرمز و گاهی به رنگ های سفید، زرد و نارنجی نیز دیده می شود (3). تعداد بذر در آن ها زیاد است و در بعضی ارقام به دلیل مرغوب بودن بذر و نامرغوبی گوشت آن برای تهیه بذر آن را کاشت می کنند. هندوانه بدون بذر هم موجود است و بذر آن از طریق تلقیح دو نوع هندوانه به دست می آید (1)..

آب و هوا

   هندوانه نیازمند فصل گرم و نسبتاً طولانی است تا بتواند بهترین میوه ها را تولید کند. مقاومت آن نسبت به گرما از خیار و کدو بیشتر است. از گیاهان حساس به سرما به شمار می آید و مقاومتی به یخ زدگی در آن دیده نمی شود. از نظر حساسیت به رطوبت نسبی هوا، حساسیت کمتری نسبت به انواع خربزه و طالبی دارد. از نظر کیفی، هم در مناطق مرطوب و هم در مناطق خشک و نیمه خشک کیفیت هندوانه تقریباً شبیه هم است، به این معنی که چندان تحت تاثیر رطوبت نسبی نیست. البته هر چه رطوبت نسبی بالاتر باشد احتمال شیوع بیماری های قارچی نسبت به مناطق خشک تر بیشتر است. بذر هندوانه در دمای بین 25 تا 30 درجه سانتی گراد جوانه زده و سبز می شود. در مناطقی که دارای تابستان های طولانی هستند بهترین محصول را می دهد به این ترتیب که چنانچه فصل رشد مفید کمتر از 120 روز باشد میوه نارس باقی می ماند و شیرین نمی شود(1، 2، 3).

   خاک و کود

   نسبت به زهکش زمین حساس است در درجه اول زهکش مناسب و در درجه دوم مواد غذایی کافی را طالب است. خاک های رسی دارای مواد غذایی کافی هستند اما زهکشی در آن ها مناسب نیست و نمی توانند آب اضافی خاک را به طبقات پایینی خاک بفرستند، در صورت سنگین بودن خاک باید با کود حیوانی آن را پوک کرده و در ضمن به مواد غذایی آن افزود. بهترین خاک برای هندوانه خاک های شنی لومی و سبک است (1). هندوانه در مقابل PH نسبتا مقاوم است و می توان در زمین هایی که PH آن تا 5 باشد، آن را کاشت. PH های حدود خنثی بهترین خاک برای آن است (2و1). نیازهای کودی هندوانه شبیه خربزه و طالبی و خیار است (1و3). کود حیوانی در هر 10 متر مربع 20 کیلوگرم علاوه بر تامین مواد غذایی خاک را نیز پوک می کند. کود سرک ازته به صورت سولفات آمونیوم در سه نوبت از زمان شروع رشد ساقه های خزنده به میزان هر 10 متر مربع یک کیلوگرم سولفات آمونیوم پیشنهاد می گردد (1).


 

شما می توانید برای مطالعه نحوه کاشت، داشت،  برداشت، مراقبت های بعد از کاشت و خواص و ترکیبات هندوانه پس از عضویت به قسمت دانلود رایگان مراجعه کنید.

 بذر هندوانه، هندوانه سفید، هندوانه خطی، بذر هندوانه چارلستون هورسان، بذر هندوانه کریمسون هورسان، نیازهای غذایی هندوانه ،قوه نامیه بذر هندوانه