CU_fertilizer_sarko

کود سولفات مس سارکو ایران

Iran sarko CU fertilizer
تماس بگیرید
کود های میکرو
متفرقه
81986
کیسه
20 کیلویی

کود , سولفات مس , کود ماکروتوضیحات نظرات
کود سولفات مس

سولفات مس یا کات کبود یک ترکیب شیمیایی با فرمول CuSO4.x H2O دارای کریستال­ های آبی رنگ, شفاف, پودر به رنگ آبی روشن می‌باشد. این ماده که در اصل از خانواده نمک­ ها می‌باشد, مجموعی از چند نوع ترکیب است که در میزان آب پوشیدگی با هم تفاوت دارند, x در این نمک می‌تواند رنجی از 0 تا 5 داشته باشد.
شکل بی­ آب مس سولفات (کالکوسیانیت), پودر سبز کمرنگ یا سفید مایل به خاکستری است. در حالی که مس سولفات ۵ آبه (کالکانتیت), که رایج­ ترین شکل این ماده است, به رنگ آبی روشن می­‌باشد.

خواص کود سولفات مس 
کودهای سولفات مس اغلب به عنوان ماده ای ضدقارچ و ضد میکروب شناخته می‌شود که از بیماری های گیاهی جلوگیری می‌کند. اما این عنصر نقش های دیگری نیز در گیاه دارد, مانند نقش در فعالیت های آنزیمی, فتوسنتز, متابولیسم پروتئین و کربوهیدرات ها, تنفس, افزایش عملکرد, جلوگیری از ورس, جلوگیری از بادزدگی و …. علاوه بر موارد ذکر شده کود سولفات مس در لیگنین سازی, تشکیل کلروفیل, رشد رویشی و زایشی گیاه نیز حائز اهمیت است.

زمان مصرف کود سولفات مس
به هنگام مشاهده آثارکمبود عنصر مس در گیاهان مصرف نمایید.
تا رفع کامل کمبود عناصر فوق طی ۲ تا ۳ نوبت قابل مصرف می­‌باشد.
زمان مناسب محلول پاشی در ساعات اولیه و پایانی روز می‌باشد.
از محلول پاشی روی گیاهانی که در حال گلدهی می‌باشند پرهیز شود.
کود سولفات مس عمدتا از طریق جایگذاری عمقی (موضعی, چالکود و نواری) مصرف شده و محلول پاشی آن باید با احتیاط و تنظیم pH صورت گیرد. مصرف نواری (جایگذاری عمقی) بهترین روش استفاده از این کود است.
 
محصولات مرتبط
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به شرکت آوان مشرق زمین ،عرضه کننده کلیه نهاده های کشاورزی می باشد.
خبرنامه