کانال تلگرام شرکت آوان مشرق زمین Telegram.me/avanmz        

 
 
The simple style of the replica rolex watch is often not as complex mechanical breitling replica watches pleasing charm, but simply that its style is equally intriguing. Simple style swiss replica watches like the spring rain, and silent, can cause the infinite daydream and fun people. Today we recommend three men's watch,and everyone together to taste the charm of replica watches uk simplicity.
اعضا
E-mail
کلمه رمز
» كلمه رمز خود را فراموش كرده ايد؟
» عضويت کاربران جديد

محصولات

دسترسی سریع

با ما تماس بگيريد


05132212030
05132216338


مشهد .امام خمینی 5 پلاک 10/5

avanmz@

avanmz@yahoo.com

05132231320کاهو

کاهو

گیاهی است دو ساله و روز بلند و مقاوم به سرما که محصول آن در میانگین دمای ۱۰ درجه سانتی گراد در روز و ۵ درجه سانتیگراد در شب تشکیل می شود. این گیاه تا دمای صفر درجه را نیز تحمل می کند بنابر این از نظر آب و هوا کشت کاهو در مناطق خنک امکان پذیر است و گرما و خشکی باعث می شود که گیاهان سریع وارد مرحله گلدهی گردد و کیفیت خوراکی محصول کاهش می یابد. در مناطق گرم کاهو در پاییز و زمستان کاشته می شودو در مناطق سرد آنرا در اوایل بهار کشت می کنند. کاهو می تواند تا دمای صفر درجه سانتی گراد را تحمل کند ولی دماهای پایین تر از صفر باعث می شود که برگ های کاهو در برابر سرما به طرف داخل حالت لوله پیدا کند و سطح برگ ها برجسته و تاول مانند می شود.

 

 
 

 

خاک

کاهو در هر نوع خاکی می روید ولی بهترین خاک برای کشت آن خاک شنی رسی غنی از مواد آلی می باشد و چنانچه این گیاه را در خاک های فقیر کشت کنید عملکرد محصول به شدت پایین می اید. کاهو در خاک های با PH اسیدی به ندرت رشد می کند و در اسیدیته ۵/۵ تا ۵/۶ با کمبود شدید عناصری چون منیزیم روبرو می شود که باعث رنگ پریدگی و عارضه نکروزیس در گیاه می شود.

 

روش کاشت

کاهو در مناطقی که زمستان ملایم دارند در پاییز کاشته می شود ولی در مناطق دارای زمستان سرد در بهار اقدام به کاشت آن میگردد در کاشت بهاره زمان کاشت اوایل خرداد تا اوایل تیر ماه است و در این صورت محصول کاهو در ماه های مرداد و شهریور برداشت می شود ولی در کشت پاییزه بذر آن را در اواسط شهریور ماه می کارند و در اواخر اردیبهشت ماه یا اوایل خرداد ماه محصول آن را برداشت می کنند.اگر بخواهیم در کشت پاییز محصول پیش رس بدست آوریم بعد از این که بذر ها کاشته شد روی آن ها پوشش پلاستیکی سیاه کشیده می شود تا محصول زودتر دوره رشد خود را طی کند و در این روش محصول در اذر ماه برداشت می گردد. برای کاشت بذر کاهو از خزانه استفاده می شود. بدین ترتیب که بذر کاهو را در زمین خزانه که قبلا آماده شده کشت می نمایند البته بذر ها را به صورت دستپاش می کارند و روی آنها را با لایه نازکی از ماسه و خاک برگ پوشانده و غلطک می زنند و سپس آنرا آبیاری میکنند. بذر ها بعد از ۳-۵ روز سبز می شوند و سپس در مرحله ۴ برگی شدن بوته ها را به زمین اصلی منتقل مینمایند البته لازم به ذکر است که بذر ها را می توان در خزانه به صورت ردیفی یا خطی هم کاشت که در این صورت فاصله خطوط را ۱۰ سانتی متر در نظر میگیرند .کاشت نشا ها در محل اصلی نیز به روش خطی می باشد که فواصل خطوط را ۵۰ سانتی متر و فواصل بوته ها را ۳۰ سانتی متر در نظر میگیرند.

 
 

علت تلخی کاهو

گرم شدن تدریجی هوا و خشکی مزرعه باعث می شود که گیاه به ساقه برود و زود تر از موعد وارد مرحله گلدهی شود که در نتیجه باعث تلخی محصول می شود. در ضمن اگر کاهو بیش از حد در مزرعه بماند و دیر برداشت شود نیز ممکن است باعث تلخی مزه آن می شود.

 

واریس کاهو

برگ ها دارای رگبرگهای سبز روشن و بزرگ هستند که بعدا تبدیل به برگ های زرد و چروکیده می شوند. کوتولگی گیاه و تاخیر در رسیدگی از علایم دیگر بیماری هستند.

روش مبارزه : اجتناب از کاشت در خاک های سرد و مرطوب

 

زردی میکوپلاسمایی

در این بیماری برگ های وسطی سفید، کوتاه ، خمیده و یا پیچیده می شوند. هد کاهو تشکیل نمی شود. گیاهان جوان بیشتر مورد حمله آن قرار می گیرند.

روش مبارزه: مبارزه شیمیایی با زنجیره ناقل

 

منبع : پرورش سبزی در باغ و خانه مهندس ادریسی، محمد حسین لطیفی ، کیهان خسروی

 

  بیوترون    برفست    آلگاسیفو