کانال تلگرام شرکت آوان مشرق زمین Telegram.me/avanmz        

 
 
The simple style of the replica rolex watch is often not as complex mechanical breitling replica watches pleasing charm, but simply that its style is equally intriguing. Simple style swiss replica watches like the spring rain, and silent, can cause the infinite daydream and fun people. Today we recommend three men's watch,and everyone together to taste the charm of replica watches uk simplicity.
اعضا
E-mail
کلمه رمز
» كلمه رمز خود را فراموش كرده ايد؟
» عضويت کاربران جديد

محصولات

دسترسی سریع

با ما تماس بگيريد


05132212030
05132216338


مشهد .امام خمینی 5 پلاک 10/5

avanmz@

avanmz@yahoo.com

05132231320نحوه کاشت و برداشت تره فرنگی

 

تره فرنگی

 

تره فرنگی گیاهی است از خانواده لیلیاسه ، یک گیاه دو ساله بوده که برای استفاده از ساقه های سفید شده و برگ هایش آنرا می کارند. بر خلاف پیاز تولید غده نمی کند و کلیه برگهای تره فرنگی سز و پهن هستند.

 

انواع تره فرنگی

 

تره فرنگی ضخیم و کوتاه تابستانه : خیلی زودرس است.

تره فرنگی نازک کشیده زمستانه : نازک و طویل است.

تره فرنگی کشیده زمستانه پاریس : دیررس است.

تره فرنگی زرد پواتو : ضخیم می باشد.

 
طرز کاشت

تره فرنگی در هر آب و هوایی قابل کشت است ولی در خاک های حاصلخیز و نمدار بهتر نتیجه می دهد و مناسبترین اسیدیته خاک برای رشد آن ۵/۵ تا ۵/۶ می باشد. این گیاه به سرما مقاوم بوده و بعضی از ارقام تا ۱۰- درجه سانتی گراد را هم تحمل میکند.

برای کشت آن در پاییز به مقدار ۲۵ تا ۳۰ تن کود دامی کاملا پوسیده به زمین اضافه و ان را با شخم در زیر خاک میکنند. چون تره فرنگی در خاک سبک بهترین نتیجه را می دهد این مقدار کود دامی قبل از کاشت به زمین اضافه می گردد تا باعث پوک شدن زمین و افزایش مواد آلی خاک گردد. سپس در بهار یک هفته قبل از کاشت ۲۰۰ کیلوگرم در هکتار کود سوپر فسفات ترپیل و ۱۵۰ تا ۲۰۰ کیلوگرم در همتار کود ازته به خاک اضافه می گردد آنگاه اقدام به کاشت بذر میکنند. در مصرف کود ازته نباید زیاده روی کرد چون باعث تجمع نیترات در محصول می شود. کاشت به صورت خطی بهترین نحوه کاشت تره فرنگی است. شیار هایی به عمق ۵/۲ -۲ سانتی متر و فاصله ۲۵ سانتی متر آماده و بذر ها را درون آن ها می کارند .فاصله بین بوته ها باید ۱۰- ۱۵ سانتی متر باشد. کاشت بذر در داخل شاسی در بهمن ماه شروع می شود و در نیمه دوم فروردین نشا ها را به زمین اصلی منتقل می کنند.

 

برداشت

برای برداشت تره فرنگی پس از آبیاری و گاورو شدن مزرعه بوته ها را بیرون آورده و مقداری از برگ سبز و تمام ریشه های گیاه را قطع می نمایند. سپس بوته را مرتب کرده و به بازار می فرستند.