کانال تلگرام شرکت آوان مشرق زمین Telegram.me/avanmz        

 
 
The simple style of the replica rolex watch is often not as complex mechanical breitling replica watches pleasing charm, but simply that its style is equally intriguing. Simple style swiss replica watches like the spring rain, and silent, can cause the infinite daydream and fun people. Today we recommend three men's watch,and everyone together to taste the charm of replica watches uk simplicity.
اعضا
E-mail
کلمه رمز
» كلمه رمز خود را فراموش كرده ايد؟
» عضويت کاربران جديد

محصولات

دسترسی سریع

با ما تماس بگيريد


05132212030
05132216338


مشهد .امام خمینی 5 پلاک 10/5

avanmz@

avanmz@yahoo.com

05132231320نحوه کاشت لوبیا سبز

لوبیا سبز

لوبیا سبز با نام علمی Phaseolus vulgaris، گیاهی علفی، یکساله، از محصولات فصل گرم و بومی آمریکای مرکزی است. جنس لوبیا دارای بیش از 200 گونه است. این سبزی به صورت خام یا پخته شده در غذاها استفاده می شود. غلاف های لوبیا به رنگ ها و اندازه های مختلف (5 تا 25 سانتی متر) موجودند.

عادات رشد:

به طور کلی دو نوع عادت رشد در لوبیا سبز دیده می شود:

1-     لوبیا بوته ای یا رشد محدود. در این نوع رشد، گل ها در انتهای شاخه ها تشکیل می شوند و پس از آن رشد شاخه متوقف می شود. این گیاهان معمولاً به صورت ایستاده قرار می گیرند و دوره رشدشان نسبتاً کوتاه است.

2-     لوبیای رشد نامحدود. لوبیاهایی هستند که نیاز به قیم دارند. در این نوع، گل ها در زاویه برگ ها تشکیل می شوند، رسیدن میوه ها معمولاً دیر تر از انواع قبلی است و مدت زمان برداشت طولانی تری دارند (4).

شرایط آب و هوائی:

این گیاه در کلیه مناطق گرمسیر و معتدل کشت می شود. محصول فصل گرم بوده اما در آب و هوای خیلی گرم رشد نمی کند (3). ارقام پابلند آن نسبت به رطوبت زیاد و بارندگی مقاوم و با آب و هوای شمال ایران سازش نشان داده اند. ارقام پاکوتاه آن در مناطق خشک تر کاشت می گردند(2). برای رشد و نمو دمای بین 18 تا 25 درجه سانتی گراد نیاز دارد. لوبیا در مقابل سرما حساس بوده و در دمای کمتر از 4 درجه سانتی گراد دچار اختلالات متابولیسمی می گردد. یخبندان نیز می تواند در کوتاه مدت گیاه را نابود کند. حداقل دما برای جوانه زنی بین 6 تا 8 درجه سانتی گراد و برای رشد و نمو 9 تا 10 درجه ذکر گردیده است. آزمایشات متعدد ثابت کردند که در لوبیا ی معمولی عمل جذب آب از زمین در دمای پایین تر از 2 درجه سانتی گراد صورت نمی گیرد. هوای سرد یا بسیار گرم در زمان گل دهی، عدم تشکیل میوه را به دنبال خواهد داشت. گرمای بیش از 30 درجه سانتی گراد باعث کوتاه شدن طول غلاف و کاهش تعداد دانه در غلاف و وزن دانه می گردد (3).

خاک و کود:

لوبیا سبز در خاک های بیش از حد شنی یا رسی رشد نمی کند بنا بر این زهکش خاک باید مناسب باشد. براس تهویه مناسب خاک و زهکش رطوبت اضافی، از فشرده نمودن خاک باید اجتناب نمود. از نظر اسیدیته بهتر است خاک کمی اسیدی باشد. در منابع اسیدیته مناسب5/7- 6 ذکر شده است. نسبت به شوری مقاومت چندانی نداشته و صدمه زیادی می بیند (3و4). مقدار کود توصیه شده برای لوبیا پاکوتاه با توجه به مقدار مواد غذایی خاک حدود 40 کیلوگرم نیتروژن، 60 کیلوگرم فسفات و 120 کیلوگرم کود های پتاسه در هر هکتار است. این مقدار برای لوبیا پا بلند، حدود80 کیلوگرم نیتروژن، 80 کیلوگرم فسفات و 160کیلوگرم کود پتاسه در هکتار می باشد (3). نیاز این گیاه به نیتروژن.... ادامه مطالب در قسمت دانلود رایگان

 

شما می توانید برای دریافت اطلاعات کامل تر پس از عضویت در سایت به قسمت دانلود رایگان  مراجعه فرمائید

 

مطالب مرتبط که می توانید در سایت ما جستجو کنید

بذر لوبیا سبز خرید بذر لوبیا سبز  لوبیا  کود  شرایط آب و هوایی لوبیا سبز  آفات و بیماری های لوبیا سبز  برداشت لوبیا سبز  فروش بذر لوبیا سبز