کانال تلگرام شرکت آوان مشرق زمین Telegram.me/avanmz        

 
 
The simple style of the replica rolex watch is often not as complex mechanical breitling replica watches pleasing charm, but simply that its style is equally intriguing. Simple style swiss replica watches like the spring rain, and silent, can cause the infinite daydream and fun people. Today we recommend three men's watch,and everyone together to taste the charm of replica watches uk simplicity.
اعضا
E-mail
کلمه رمز
» كلمه رمز خود را فراموش كرده ايد؟
» عضويت کاربران جديد

محصولات

دسترسی سریع

با ما تماس بگيريد


05132212030
05132216338


مشهد .امام خمینی 5 پلاک 10/5

avanmz@

avanmz@yahoo.com

05132231320آفات درخت گردو

 کرم گردو

 کرم گردو (کارپوکاپس) پروانه ای است که لارو آن به اغلب میوه های دانه دار بطور اعم و به گردو بطور خاص حمله می کند و خسارت آن گاهی تا 30% محصول را نابود می سازد. پروانه این حشره در اواخر اردیبهشت و اواخر خرداد ظاهر می شود. ابتدا از محل گلگاه وارد میوه های در حال رشد شده و باعث ریزش آنها می شود. لارو نسل دوم در حدود مرداد ماه به رغم خشبی شدن پوست گردو از ناحیه دم میوه وارد می شود و با تغذیه از مغز گردو در گردو تکامل می یابد و مغز گردو را از بین می برد.  

مبارزه:

برای مبارزه با این آفات می توان از دیازینون یا کارباریل استفاده نمود.

 

پروانه فری یا کرم خراط

لاروهای جوان این آفت از قسمت های داخلی پوست تغذیه می کنند. شاخه های اصلی و شاخه های جوان را سوراخ کرده و در داخل آنها به شفیره تبدیل می شوند. برگها و شاخه های آلوده پژمرده شده و از بین می روند. لاروهای رشد کرده این آفت به طول  5 تا7 سانتی متر و به رنگ صورتی مایل به قرمز هستند در حالیکه پروانه ها به رنگ سفید بوده و بالهای زیبایی دارند.

مهمترین روش مقابله با این آفت را قطع قسمتهای آلوده درخت و آتش زدن فوری آن اعلام کرد و افزود: در راستای جلوگیری از این آفت سوزاندن سرشاخه های آلوده وتقویت درختان با استفاده از کود وآبیاری مناسب ، نصب تله فرمونی ، خارج کردن لاروها و... از راههای مبارزه با این آفت است.

مبارزه:

برای مبارزه بااین آفت پنبه های آغشته به بی سولفات کربن، پارادی کلرونبزن یا استیل استات را داخل سوراخها قرار داده وبا گل آنها را مسدود می کنند.

 
 

کرم میوه

بر خلاف کرم گردو که فقط یک لارو در داخل میوه های آلوده وجود دارد در صورت حمله این آفت چندین لارو در داخل یک میوه مشاهده می شود. لارو نسل اول و دوم در طول بهار و تابستان به میوه ها خسارت دیده و مومیایی شده حمله می کند، ولی لارو نسل سوم از طریق پوست سبز ترک خورده خسارت زیادی به مـــــیوه ها وارد می کند.

مبارزه :
حذف میوه های مومیایی شده

مبارزه با کرم گردو که زمینه را برای فعالیت این آفت فراهم می کند.

مبارزه با بلایت گردو

برداشت سریع میوه ها پس از ترک برداشتن پوست سبز

تیمار میوه ها با سموم گازی

مگس پوست خوار میوه گردو

مگس پوست خوار میوه گردو از بافت تازه پوست سبز میوه تغذیه کرده و فقط به ارقام میان رس و دیر رس خسارت می زند. این آفت در روی پوست میوه لکه هایی ایجاد می کند که این نوع میوه ها برای عرضه به بازار منا سب نمی باشد .در اثر خسارت این آفت در پوست سبز میوه های آلوده ترک ایجاد نمی گردد و در نتیجه برداشت مشـکل می شود.

مبارزه : استفاده به موقع از حشره کش ها.