کانال تلگرام شرکت آوان مشرق زمین Telegram.me/avanmz        

 
 
The simple style of the replica rolex watch is often not as complex mechanical breitling replica watches pleasing charm, but simply that its style is equally intriguing. Simple style swiss replica watches like the spring rain, and silent, can cause the infinite daydream and fun people. Today we recommend three men's watch,and everyone together to taste the charm of replica watches uk simplicity.
اعضا
E-mail
کلمه رمز
» كلمه رمز خود را فراموش كرده ايد؟
» عضويت کاربران جديد

محصولات

دسترسی سریع

با ما تماس بگيريد


05132212030
05132216338


مشهد .امام خمینی 5 پلاک 10/5

avanmz@

avanmz@yahoo.com

05132231320گیاهان اپارتمانی

دیفن باخیا


مشخصات: اسم علمی این گیاهDieffenbachia  amoena ، از خانواده Araceae میباشد. این جنس دارای 30 گونه مختلف از گیاهان همیشه سبز چند ساله است كه برای برگهای زیبایش پرورش داده می شودند.گونه amoena بومی نواحی حاره امریكا می باشد و ارتفاع آن به 60 تا 120 سانتیمتر می رسد. بركهای این گیاه مستطیل شكل و سبز رنگ بوده و داری لكه های سفید و كرم است.

مراقبت: دیفن باخیا به نور متوسط، گرمای زیاد، خاك همیشه خیس، رطوبت هوای 70 تا 90 درصد خاك قلیایی تا كمی اسیدی احتیاج دارد.

کود: كود مورد نیاز این گیاه را می توان به میزان 30 گرم در لیتر، هر هفته یكبار از فرودین تا آبان، مصرف كرد.

خاک: مخلوطی از سه قسمت خاك جنگلی و یك قسمت خاك معمولی برای دیفن باخیا مناسب است.

ازدیاد: دیفن باخیا از گیاهان سمی می باشد. بنابراین در امور تكثیر و جابجایی آن باید مراقبت كنید و از دستكش استفاده نمایید. تا از تماس با شیوه گیاه كه سمی بوده و سوزش زیادی ایجادمی كند، جلوگیری كنید. از اواسط بهار تا اویل تابستان، قلمه های انتهایی ساقه را به طول 10 تا 5/12 سانتیمتر، با یك چاقوی تیز، ازگیاه مادری جدا كنید و برگهای پایینی قلمه را قطع نمایید. سپس در پودر هورمون ریشه زایی فرو برده و در گلدانی با قطردهانه 9 تا 11 سانتیمتر، حاوی كمپوست مخصوص بذر و قلمه قرار دهید و آنها را با كیسه پلاستیكی شفاف بپوشانید. تا زمان ریشه دهی كه تا 2 ماه طول می كشد، دما را 22 تا 24 درجه سانتیگراد، نگاه دارید. لازم است گاهی كیسه رابردارید تا هوادهی انجام شود و از انتشار آلودگیهای قارچی جلوگیری به عمل آید. زمانی كه ریشه دهی انجام شد، كیسه را برداشته و تغذیه مصنوعی را آغاز كنید. پس از رشد كافی قلمه، آن را به گلدانی با قطردهانه 13 سانتیمتر، حاوی كمپوست گلدانی، منتقل نمایید.

 

 

 عوارض و درمان:  

برگ ها رنگ پریده و به سفیدی گرایش پیدا نموده اند: یا نور زیاد است و یا احتیاج به تغذیه دارد، شرایط محیطی را بازدید و نارسایی را رفع کنید.

برگهای پایین زرد و لکه های قهوه ای در حاشیه آنها مشاهده می گردد: آبیاری بیش از اندازه است، اجازه دهید سطح خاک گلدان در فاصله بین دو آبیاری خشک شود سپس با میزان کمتری آبیاری را انجام دهید.

برگهای پایین به طرف داخل می پیچند و خشک می شوند: کاملا طبیعی است. با بالارفتن سن گیاه برگهای پایین می ریزند. بهتر است گیاه را به محل خنک تری منتقل نمایید.

برگها رنگ پریده و سقوط می کنند: هوا خیلی سرد است. گیاه را به محل گرمتری منتقل نمایید.

بعضی از برگها و ساقه ها می پوسند: عامل آن قارچ بوتری تیس است که خود ناشی از هوای سرد و مرطوب است. غبارپاشی را کمتر کنید، گیاه را در درجه حرارت 16 درجه سانتی گراد نگهدارید و با سم قارچ کش مناسب سمپاشی نمایید.

لکه های سوخته روی برگها است: در آفتاب غبارپاشی نموده اید، اگر چه گیاه به غبارپاشی نیاز دارد ولی بهترین موقع آن صبح و عصر در سایه است.

برگ ها خشک شده و سقوط می نمایند: هوا خیلی گرم و خشک است. رطوبت خاک را بازدید و در صورت لزوم آبیاری نمایید. غبارپاشی را فراموش نکنید، گیاه را به محل خنک تر منتقل نمایید.

برگها زرد و تارعنکبوت زیر آن ها مشاهده می گردد: عامل آن کنه قرمز است. هر دو هفته یکبار با سم کنه کش گیاه را سمپاشی نمایید تا علایم برطرف گردد.