کانال تلگرام شرکت آوان مشرق زمین Telegram.me/avanmz        

 
 
The simple style of the replica rolex watch is often not as complex mechanical breitling replica watches pleasing charm, but simply that its style is equally intriguing. Simple style swiss replica watches like the spring rain, and silent, can cause the infinite daydream and fun people. Today we recommend three men's watch,and everyone together to taste the charm of replica watches uk simplicity.
اعضا
E-mail
کلمه رمز
» كلمه رمز خود را فراموش كرده ايد؟
» عضويت کاربران جديد

محصولات

دسترسی سریع

با ما تماس بگيريد


05132212030
05132216338


مشهد .امام خمینی 5 پلاک 10/5

avanmz@

avanmz@yahoo.com

05132231320چگونه از بامبو نگهداری کنیم؟

شرایط نگهداری از بامبو

بامبو نياز به خاك ندارد و در آب يا خاك ژله اي به خوبي رشد می کند ولي در خاك هم مي تواند  به راحتي رشد كند فقط اگر می خواهید در آب بامبو را پرورش دهید حتما بايد کودهای کاملی که برای تغذیه این گیاه وجود دارد و به  غذاي بامبو معروف شده استفاده بكنيد اين كار را حتما بايد انجام بدهید تا گياهتان بتواند رشد کرده  و سرحال بماند در ضمن توجه كنيد كه برگ هاي اين گياه سمي است و در صورتی که حيوان خانگي داريد مراقب باشيد تا برگ های آن را مورد تغذیه قرار ندهد

نكات نگه داري بامبو :

1-      موقع خريد  حتما تمام ساقه و برگها رو كنترل كنيد تا برگها لبسوزي نداشته باشد و ساقه و برگها براق و سرحال باشند و  بعد از خريد تا منزل حتما دور ساقه و برگهارو با روزنامه بپيچيد تا هيچ شوكي به گياه وارد نشود.  

2-    اگه ساقه ها ريشه داشت كه مستقيما داخل آب مي گذاريد و اگر بدون ريشه بود  با چاقو يا كاتر تيز ته ساقه را برش داده و داخل آب قرار مي دهيم. دقت کنید سطح آب 5 تا 10 سانتي باشد و 1 تا 2 بند از ساقه در آب قرار بگيرد.

3-    آب حتما بايد 24 ساعت مانده باشد تا کلر آن برود. زیرا  بامبو خيلي به كلر آب حساس می باشد.  آب معدني و آب جوشيده آب خوبي براي بامبو است.

4-    اینکه ظرف آب شيشه اي يا مات باشد مهم نیست ولي مهم این است كه خيلي تميز باشد.

5-    هر ماه يكبار بامبوها رو حمام كنيد و بعد از حمام بامبو گلدان بامبو را تميز بشوريد.          

6-    هر 2 هفته يكبار حتما از غذاي بامبو استفاده كنيد و به ازاي هر شاخه بامبو مقدار كود مصرفي رو دقت كنيد

7-    بامبو را در جاي كم نور قرار دهید در صورتی که خواستيد در محيط بدون نور قرار دهید ميتوانيد از نور مصنوعي هم استفاده كنيد 1 يا 2 تا لامپ كم مصرف از فاصله سقف ميتونه نور مناسبي باشد.

8-    در معرض باد كولر شوفاژ شومينه بخاري و جاهايي كه جريان برق دائمي است مثل تلوزيون، ترانس، باند ضبط قرار نگيرد.

9-    ريشه هاي بيجاي بامبو را در ساقه ميتوانيد بگيريد به شرطي كه بندهاي پاييني ريشه براي تغذيه گياه داشته باشد.

10-  از آب آكوارويومي آب شيرين كه آلودگي نداشته باشد براي آب بامبو ميتونيد استفاده كنيد

11-  در صورت قلمه زدن حتما محل برش فوقاني رو با لاك يا رنگ بپوشانيد تا هوا نكشد.

12- پا جوشها  را وقتي به ارتفاع تقريبي 40 تا 50 رسيد ميتوانيد خيلي آرام جدا كنيد و روي محل برش را لاك يا رنگ بزنيد

13- بعضي اوقات برگ ها قهوه اي مي شوند كه دليلش مي تواند كلر آب و خشكي هوا باشد كه ميتوانيد آب را پس از 24 ساعت مصرف کنید  و روي برگهاي گياه را آب اسپري كنيد.

14- 2 دليل مهم براي زرد شدن برگها نور مستقيم و زياد آفتاب و آب كلر دار است..

15- بعضي اوقات ساقه ها سفيدك مي زنند اين يک نوع آفت است كه مي توانيد صابون بدون عطر را در آب حل كنيد با مسواك روي آن محل بكشيد و بعد از چند ساعت با آب ولرم بشویيد و شاخه را در كنار بقيه قرار دهید.

16- برگها زرد مي تواند از نور زياد، كود زياد وكلر آب باشد كه ميتوانيد حجم نور را كم كنيد و كود را مدتي قطع كنيد و آب تا 24 ساعت مانده به آن دهید.

17- اگرساقه ها از پايين قهوه اي شود دليلش آفت وكود زياد ميتواند باشد كه ساقه را جدا كنيد  و قسمت بالا را قلمه بزنين اگر ريشه داد و گرفت كه ميتوين كنار بقيه شاخه ها منتقل كنين

18- در صورتی که ريشه ها خزه مي بندند  از نور زياد است كه ميتوانید نور را كم كنيد يا از گلدان مات استفاده كنيد.

19- حشرات( و یا کرم در آب به وجود آمده یا اجزاء سفید رنگ پائین ساقه را گرفته اند ): در این حالت گیاهان را از گلدان خارج کرده و و در ظرفی که حاوی چند قطره مایع ظرفشوئی است قرار دهید. سپس گیاه را خارج کرده، کامل خشک کرده و با آب خوب بشوئید. گلدان گیاه،سنگ های تزئینی و تیله ها را هم کاملا شسته، مجدداً گلدان را پر از آب نموده و گیاه را داخل آن قرار دهید.

اگر ساقه ها خیلی بلند شدند:

در صورتی که از گیاه بامبو مراقبت کامل را به عمل بیاورید، ساقه آن تا حدود یک متر هم بلند خواهد شد. گیاه بامبوی خوش یمن عاشق ازدحام و شلوغی است بنابراین برای تعویض گلدان آن عجله نکنید. معمولا این گیاه رشد طولی بیشتری نسبت به قطر دارد و به همین دلیل، معمولا قد گلدان ممکن است با گیاه ناهمخوانی داشته باشد تا دهانه گلدان، چرا که از لحاظ قطر تغییری زیاد در گیاه ایجاد نمی شود.هنگامی که گیاه خیلی بلند شد، می توانید حدود سه سانت بالاتر ازمحل گره ای ( حلقه های برآمده ای که دورتادورساقه وجود دارد) که روی گیاه وجود دارد، آن را ببرید. در این صورت گیاه مجدداً از آن قسمت شروع به روئیدن میکند.اگر سطح روئی گیاه را با آب مرطوب کنید، احتمال رویش آن قسمت نیز بیشتر می شود اما این عمل را چند روز بعد از برش انجام دهید تا به سطح رویی اجازه دهید که قدری خشک شود. قسمت بالایی گیاه را هم که بریده شده ، دور نیندازید. قسمت بریده شده بالای گیاه را می توانید در مقداری پودرهورمونی محرک رشد قرار دهید. ( دقت داشته باشید که محرک هورمونی رشد سمی است.

بنابراین قبل از استفاده از آن به دقت دستور العمل استفاده از آن را مطالعه کنید و توصیه های ایمنی آن را به دقت عمل کنید) و یک شب به گیاه اجازه دهید تا خشک شود. سپس این قسمت را در آب قرار داده و صبر کنید. آب گیاه را مانند وقتی که آب یک مجموعه کامل از بامبو را عوض می کنید، تعویض کنید. در نهایت بعد از مدتی ریشه ها پدیدار خواهند شد و می توانید آن ها را در گلدان جدید قرار دهید .   

 بامبو، خواص دارویی بامبو