کانال تلگرام شرکت آوان مشرق زمین Telegram.me/avanmz        

 
 
The simple style of the replica rolex watch is often not as complex mechanical breitling replica watches pleasing charm, but simply that its style is equally intriguing. Simple style swiss replica watches like the spring rain, and silent, can cause the infinite daydream and fun people. Today we recommend three men's watch,and everyone together to taste the charm of replica watches uk simplicity.
اعضا
E-mail
کلمه رمز
» كلمه رمز خود را فراموش كرده ايد؟
» عضويت کاربران جديد

محصولات

دسترسی سریع

با ما تماس بگيريد


05132212030
05132216338


مشهد .امام خمینی 5 پلاک 10/5

avanmz@

avanmz@yahoo.com

05132231320نحوه کاشت و برداشت شلغم

شلغم با نام علمی Brassica napus  گیاهی دو ساله از خانواده شب بو (چلیپاییان) است که به عنوان سبزی یکساله کاشته می شود. این گیاه به صورت خودرو از زمانهای قدیم در روسیه وجود داشته است. ریشه شلغم دارای اشکال مختلف است و به رنگهای سبز، سفید و ارغوانی دیده می شود (3).

شرایط آب و هوائی:

شلغم در مناطقی که یخ بندانهای شدید زمستانه ندارد به عنوان محصول تابستانه کشت می شود . خود را با هر نوع آب و هوائی وفق می دهد اما بهترین رویش در دمای متوسط و رطوبت نسبی زیاد رخ می دهد (3) از آنجا که محصول فصل خنک است نسبت به یخبندان کمی مقاوم و لی نسبت به سرما حساس است (2).

خاک و کود :

این گیاه در زمین های لوم شنی و در خاک های عمیق و حاصلخیز نتیجه بهتری می دهد . PH مناسب برای این گیاه بین 6 تا 5/7 است . کود نسبتاٌ زیادی لازم دارد. چنانچه کود دامی پوسیده در اختیار باشد، استفاده از آن توصیه می گردد. مقدار کود شیمیایی با توجه به نوع خاک و مقدار عناصر موجود در خاک حدود 120 کیلوگرم ازت (در دو مرحله) 120 کیلوگرم فسفر و 240 کیلوگرم پتاس در هر هکتار می باشد. در بعضی نقاط در زمین های قلیایی استفاده از براکس ( 20 کیلوگرم در هکتار) یا اسید بوریک برای جلوگیری از پیدایش علائم کمبود بر توصیه می شود (3).

کاشت:

کشت آن در زمین اصلی به طور مستقیم انجام می گیرد . بذرپاشی آن به صورت مستقیم در زمین اصلی انجام می گیرد . فاصله ردیف ها در کشت های مکانیزه حدود 5/2 تا 4 کیلو گرم در هکتار و عمق کاشت بذر حدود 2 سانتیمتر درنظر گرفته می شود. فاصله ردیف حدود 20 سانتی متر و فاصله بوته ها 10 تا 15 سانتی متر در کشت مکانیزه در نظر گرفته می شود (3).

مراقبت های بعد از کاشت:

  ادامه مقاله در قسمت دانلود رایگان پس از عضویت در سایت مطالعه فرمایید