کانال تلگرام شرکت آوان مشرق زمین Telegram.me/avanmz        

 
 
The simple style of the replica rolex watch is often not as complex mechanical breitling replica watches pleasing charm, but simply that its style is equally intriguing. Simple style swiss replica watches like the spring rain, and silent, can cause the infinite daydream and fun people. Today we recommend three men's watch,and everyone together to taste the charm of replica watches uk simplicity.
اعضا
E-mail
کلمه رمز
» كلمه رمز خود را فراموش كرده ايد؟
» عضويت کاربران جديد

محصولات

دسترسی سریع

با ما تماس بگيريد


05132212030
05132216338


مشهد .امام خمینی 5 پلاک 10/5

avanmz@

avanmz@yahoo.com

05132231320چگونگی کاشت اسفناج

اسفناج

محصول فصل خنک و کم عمر است به گونه ای که در مدت چند هفته برگ های آن بزرگ شده و قابل مصرف می شوند. وآب و هوا را  تا هفت درجه زیر صفر تحمل می کند.د مناطق گرمسیر مانند خوزستان رشد بسیار عالی دارد.گرمای زیاد آن را به طرف تولید ساقه گل دهنده می برد که از ارزش غذایی کاسته می گردد.زیرا طعم برگ ها تند و زننده می شوند ، تولید ساقه گل دهنده مربوط به دو عامل درجه حرارت و طول روز است که با زیاد شدن طول روز در بهار به گل میرود. واریته های اصلاح شده ای در بازار موجود است که دیرتر به گل می روند.

خاک

مناسب بودن وضع زهکش و مواد غذایی غنی خاک دو عامل مهم در کاشت سبزی برگی است به گونه ای که در خاکهای شنی لومی بهتر از رسی رشد میکنند علاوه بر این که خاک های شنی در زودرسی آن تاثیر فراوان دارد. بهترینPH  برای آن بین 6 و 7 است.در PH های پایین آلومینیوم باعث مسموم شدن و از بین رفتن آن می گردد به گونه ای که درPH  کمتر از 5/5 رشد نخواهد کرد و در این گونه موارد خاک باید با آهک اصلاح شود.

کود

اضافه کردن کود دامی به خاک در اسفناج شدیدا توصیه می گردد. کود باید پوسیده باشد و گرنه حدود 3 ماه قبل از کاشت باید به خاک داده شود تا در اثر فعل وانفعالات کاملا تخمیر گردند زیرا ریشه اسفناج به قارچ عامل پوسیدگی ریشه حساس است .میزان 40 کیلو کود حیوانی در 10 متر مربع توصیه شده است. کود شیمیایی هم در بالا بردن میزان محصول موثر است که هر سه عنصر ازت، فسفر و پتاسیم باید شامل شود. 2 کیلوگرم از 3 نوع کود در 10 متر مربع مورد نیاز است که در بین آنها بخاطر برگی بودن این سبزی کود ازته از اهمیت خاصی برخوردار است.

کاشت

باید زمانی کاشته شود که رشد آن در فصل خنک تمام شده باشد و با برخورد به هوای گرم و روز بلند به گل نرود. بهترین زمان کاشت در اواخر پاییز است و در مناطق سردسیر 5 هفته قبل از آخرین یخبندان بهاره اقدام به کاشت مینماییم .در مناطق گرمسیر پس از کاشت در اول پاییز هر 10 روز یک بار کاشت مجددا انجام می گردد به این ترتیب تا اواخر اردیبهشت هر 10 روزیک بار برداشت می کنند. خزانه گیری در آن معمول نیست و فقط با روش کاشت مستقیم دست پاش خطی یا کرتی صورت می پذیرد. فاصله خطوط 30 سانتیمتر و فاصله هر دو بوته 10 سانتیمتر است برای 10 متر مربع زمین حدود 20 گرم بذر مورد نیاز است.

دقت

مبارزه با علف های هرز اسفناج از مهمترین اعمال زراعی است زیرا این سبزی خصوصا در اوایل قدرت مقابله با علوفه هرز ندارد. در صورتی که از سموم علف کش استفاده می شود باید از انواعی استفاده گردد که اثر بقایای سموم آن با دوام نباشد. زیرا اسفناج یک محصول 60-40 روزه است.

منبع: سبزی کاری در ویلا .مهندس اسماعیل پیش بین