کانال تلگرام شرکت آوان مشرق زمین Telegram.me/avanmz        

 
 
The simple style of the replica rolex watch is often not as complex mechanical breitling replica watches pleasing charm, but simply that its style is equally intriguing. Simple style swiss replica watches like the spring rain, and silent, can cause the infinite daydream and fun people. Today we recommend three men's watch,and everyone together to taste the charm of replica watches uk simplicity.
اعضا
E-mail
کلمه رمز
» كلمه رمز خود را فراموش كرده ايد؟
» عضويت کاربران جديد

محصولات

دسترسی سریع

با ما تماس بگيريد


05132212030
05132216338


مشهد .امام خمینی 5 پلاک 10/5

avanmz@

avanmz@yahoo.com

05132231320نحوه کاشت تربچه
 

تربچه با نام علمی Raphanus sativus گیاهی از خانواده کلم سانان می باشد. دارای انواع یکساله و دو ساله است. واریته های تربچه بر اساس فصل رشد (بهاره، تابستانه و پاییزه یا زمستانه)، شکل تربچه (کشیده، مخروطی، کروی و استوانه ای) و رنگ (سفید، قرمز، سیاه) طبقه بندی می شوند (3).

شرایط آب و هوائی:

این گیاه را می توان در دامنه وسیعی از شرایط آب و هوایی کشت نمود، اما بهترین رشد را در شرایط آب و هوایی خنک دارد (3). کاهش شدت تابش، افزایش تراکم بوته در واحد سطح و افزایش ذما باعث کاهش قسمت خوراکی می گردد. گرمای زیاد کیفیت محصول را پایین آورده و باعث پوک شدن ریشه می شود. دمای پایین نیز باعث نازک شدن برگها می شود (2). تربچه روزهایی را ترجیح می دهد که آفتاب شدیدی ندارد از این رو به بهترین وجه در بهار و پاییز رشد می نماید دامنه بهینه دمایی برای تربچه C 20-10 است ولی یخبندانهای ملایم را نیز تحمل می کند. دماهای بیش ازC 35 از جوانه زنی بذر تربچه جلوگیری می کند (3).

خاک و کود:

از آنجا که تربچه دوره رشد کوتاهی دارد، باید در خاک غنی و حاصلخیز کشت شود (3). زمین های نرم وهوموسی برای مر غوبیت محصول لازم است. در زمینهای سبک و خشک تربچه هایی با طعم تند و پوک تولید می شود. خواص ارثی نیز در پوک شدن تربچه مثل ترب موثر است. کاربرد کود دامی و یا کمپوست در خاک باید چند هفته قبل از کاشت باشد تا به قابلیت نگهداری آب خاک کمک شود و تعادل عناصر غذایی در خاک صورت پذیرد. مقدار کود به علت کوتاه بودن دوره رویش گیاه کم است. میزان کو دامی برای این گیاه در هکتار 15 تن توصیه شده است. در صورت نیاز به کود شیمیایی حدود 40 کیلوگرم ازت، 30 کیلو گرم P2O2 و 80 کیلوگرم K2O در هکتار توصیه می شود (3).

کاشت:

 بذر تربچه به صورت مستقیم کاشته می شود. عمق کاشت بذر ...  ادامه مطالب در قسمت دانلود رایگان.

شما می توانید برای دریافت اطلاعات کامل تر پس از عضویت در سایت به قسمت دانلود رایگان  مراجعه فرمائید

 

مطالب مرتبط که می توانید در سایت ما جستجو کنید

بذر تربچه کود تربچه آب وهوا تربچه علف هرز نربچه آفات و بیماری تربچه انبارداری تربچه کاشت تربچه