به وبسایت شرکت آوان مشرق زمین خوش آمدید.
سبد خرید
تاريخ : ۱۳۹۹/۶/۲۰
علائم مصرف بی رویه عناصردر گیاه

 ازت (N)
 
علائم : در مراحل ابتدایی سوزش نوک برگ ها و اگر خیلی شدید باشد همه برگ ها به حالت قهوه ای سوخته در آمده و در نهایت خشک شده و بـــرگ ها می ریزند میوه درختانی که مقدار زیادی ازت به آن ها داده باشند ولی به درجه مسمومیت نرسیده باشد درشت تر از معمول باسنج صاف و خیلی نرم و خیلی زود در انبار در معرض گندیدگی فیزیولوژیکی قرار گرفته و فاسد می شوند. برگ ها سبز تیره ، ضخیم و خشن هستند.

درمان : احتراز از دادن کودهای ازته برای مدتی و تنظیم هرس

منیزیم ( Mg )
 

علائم : قهوه ای شدن ریشه ها و آوندهای داخـل چوب و توقف رشد ریشه ها ، از بین رفتن ریشه های موئی و بعدا ً تمام ریشه ها و سپس برگ ها

درمان : این حالت با عمل متقابل آهک و خنثی کردن آن قابل ترمیم است.


مس (Cu)
 

علائم : مانند کمبود آهن و بروز علائم مربوط به آن

درمان : افزودن مقداری آهک به محلول های مسی که جهت مبارزه با امراض قارچی بصورت سالیانه مصرف می شود.

منگنز (Mn)
 

علائم : در اثر زیادی منگنز در درختان سیب یک حالت خاص که به آن اصطلاحاً (سرخچه سیب) می گویند بـروز می کند و آن عبارت است از ظاهر شدن تعداد زیادی شاخه های کوتاه و سیخ مانند که شبیه جوش زدن پوست انسان در اثر مرض سرخچه در روی شاخه ها خودنمایی می کند.

پتاسیم ( K )

 

علائم : در مرکبات زیادی پتاسیم موجب می شود برگ ها بریزند و پوست میوه کلفت و نسج آن خشن و کم آب شود همچنین موجب بـــروز کمبود منیزیم در گیاه می شود.

گوگرد ( S )


علائم : افراط در مصرف مواد سولفوره در درختان زردآلو و سیب موجب زرد شدن برگ ها پیش از موعد و خزان بی موقع و توقف رشد میوه ها خواهد شد و همچنین باعث جذب بیش از حد مواد قلیل ، مانند مس ، آهن و منیزیوم شده که خود سیب بروز عوارض ناشی از مصرف زیادی عناصر مذکور خواهد گردید.

بر ( B )


علائم : در گردو علائم مسمومیت از بُر ابتدا با قهوه ای شدن کناره برگ ها شروع می شود، بعدها در ماه های شهریور و مهر، فاصله بین رگبرگ ها نیز به این رنگ در می آیند این قبیل برگ ها خیلی زود خزان می کنند.
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به شرکت آوان مشرق زمین ،عرضه کننده کلیه نهاده های کشاورزی می باشد.
خبرنامه