کانال تلگرام شرکت آوان مشرق زمین Telegram.me/avanmz        

 
 
The simple style of the replica rolex watch is often not as complex mechanical breitling replica watches pleasing charm, but simply that its style is equally intriguing. Simple style swiss replica watches like the spring rain, and silent, can cause the infinite daydream and fun people. Today we recommend three men's watch,and everyone together to taste the charm of replica watches uk simplicity.
اعضا
E-mail
کلمه رمز
» كلمه رمز خود را فراموش كرده ايد؟
» عضويت کاربران جديد

محصولات

دسترسی سریع

با ما تماس بگيريد


05132212030
05132216338


مشهد .امام خمینی 5 پلاک 10/5

avanmz@

avanmz@yahoo.com

05132231320نحوه کاشت خربزه و طالبی

انواع خربزه و طالبی همگی از جنس و گونه Cucumis melo بوده و متعلق به خانواده کدوئیان هستند و تفاوت آنها در سطح واریته است. خربزه و طالبی از آسیا منشا گرفته اند و به ویژه خاستگاه خربزه ، ایران است. خصوصیات و کاشت این گیاه قابل تعمیم برای سایر گیاهان این خانواده نیز می باشد، هرچند برخی اختلافات جزئی و یا اختصاصی برای گیاهان مختلف این خانواده وجود دارد (2و3). خربزه گیاه یک ساله و یک پایه و در بعضی موارد دوپایه است. گلها یک دوره در صبح زود باز می شوند و گرده افشانی توسط حشرات انجام می گیرد (2).

شرایط آب و هوایی

بهترین رشد و عطر و طعم میوه خربزه و طالبی در آب و هوای گرم و خشک به دست می آید. چنانچه در دوره رسیدن میوه، شرایط آب و هوایی، ابری و بارانی باشد میوه کیفیت مناسبی پیدا نمی کند (2و3). حد نصاب درجه حرارت از 18 تا 24 درجه است. وقتی نور زیاد باشد رشد بهبود قابل ملاحظه ای خواهد داشت (2). بذر طالبی و خربزه به دلیل اینکه از گیاهان حساس هستند، در دمای پایین جوانه نمی زنند (2).

خاک و کود

خربزه و طالبی در انواع خاک ها قابل کشت اند ولی برای زودرسی بهتر است در خاک سبک مثل شنی لومی کشت شود (3). خاک عمیق و منفذ دار برای رشد خربزه مناسب است (2). خاک های اسیدی را به خوبی تحمل نکرده و در این نوع خاک ها غنچه های گل ریزش پیدا می کنند، رشد عمومی گیاه کاهش یافته و برگ ها مقداری زرد می شوند. اسیدیته بهینه خاک برای خربزه و طالبی 7-6 است (3). تنها در خاکهای حاصلخیز که دارای مواد غذایی آلی و معدنی کافی باشند، بهترین نتیجه را می دهند. بنابراین استفاده از کودهای آلی و شیمیایی برای زراعت این گیاهان بسیار ضروری است. چنانچه کود دامی در اختیار باشد، لازم است حدود 60 تا 70 تن در هکتار برای زراعت خربزه و طالبی در نظر گفته شود. گذشته از آن پتاس در تشکیل میوه تاثیر زیادی دارد. مقدار و نوع کود بستگی به حاصلخیزی و نوع خاک دارد و مقدار آن حدود 100 کیلوگرم ازت (در سه مرحله)، 100 کیلوگرم P2O5 و 200 کیلوگرم K2O در هکتار است (2). مقادیر زیادی نیتروژن، کلسیم و پتاسیم از خاک جذب می کنند ولی نیاز چندانی به فسفر ندارند. کلسیمی که از خاک جذب می شود در قسمت رویشی گیاه تجمع می یابد، بنابراین پس از برداشت میوه، به زمین برگردانده می شود. پتاسیم و نیتروژن بیشتر به سمت بذر منتقل شده و مقداری نیز در گوشت میوه جای می گیرند (3).

کاشت

معمولا کشت خربزه و طالبی در زمین اصلی صورت می گیرد. برای اینکار باید زمین به خوبی آماده گردد. گاهی اوقات زمین را به صورت جوی و پشته در می آورند. در زراعتهای سطوح کوچک در محل کاشت، گودالی حفر کرده و  ادامه مطالب در قسمت دانلود رایگان.

شما می توانید برای دریافت اطلاعات کامل تر پس از عضویت در سایت به قسمت دانلود رایگان  مراجعه فرمائید

 

مطالب مرتبط که می توانید در سایت ما جستجو کنید بذر خربزه     بذر طالبی  کود  گلگیری  هرس